Vizyonumuz: Kaliteden Güvenilir Saflığa

Saflığın kaliteden çok daha yüksek bir standart olduğuna inanıyoruz. Saf, dürüst, doğal ve gerçektir. Şefler ve gurmeler ne zaman dünyanın en saf gıdalarını arasalar, aradıklarını buldukları yer; vahşi doğadır. 

Bir ata sözü şöyle der: “Gerçek olan ekilmez, bulunmalı ve hasat edilmelidir”.

Saflık önemli olduğunda, sadece yüksek kalitenin ötesine geçmek gerekir. Çoğu kişi için bu yüksek standart, refahı için asgari standarttır.

Misyonumuz: Hijyen ve Saflığı Korumak

Her işlem saflığı korumak içindir. Uygunsuz yapılan hiçbir av bizim onayımızdan geçmez. Vahşi yapılan avlara ve bunun getirdiği kirliliğe tamamen karşıyız ve engellemek için mücadele ediyoruz.

Av bölgelerimizdeki her çiftçi bizim iş arkadaşımızdır, gelirimizi makul ölçüde onlarla paylaşıyoruz.

Her çalışanımız en kaliteliyi yaratmak için sürekli eğitiliyor. Böylece sofralarınıza en saf olanı getirebiliyoruz.

“Hijyen Lezzet Kadar Önemlidir. “

Bizim hikayemiz

10 lu yaşlarımda yaşadığımız yerin dağlık bölgelerine giden avcıların peşine takılmaya başladım. Bazen 3-4 gün boyunca bir yaban domuzu bile avlanamadan geri dönülürdü. Üzerinden 30 yılı aşkın geçen sürede artık yaban domuzları şehirdeki evlerimizin bahçelerine kadar iner oldu. Bu eğlenceli gibi görünse de aslında ekosistemin ne kadar hasar gördüğünün açık bir kanıtıdır. Gerekli mücadeleyi sürdürecek hem eğitim hem de eksik ekipman ve mevzuatlardaki boşluklar her geçen gün özellikle yaban domuzunun bir zararlı olmasına sebep oldu.

Maalesef avcılık ülkemizde çok sevilen fakat genelde yasa dışı yapılan ve takip edilemeyen bir aktivitedir. Sözüm ona avcılar hiçbir sürü gözlem, yaban davranışları, hayvan sağlığı gibi konularda eğitimli değiller. Bu hem bazı hayvanların neslinin tükenmesine hem de avların doğada bırakılarak sağlıksız ortam oluşmasına sebep oluyor.

Avın zevk için değil, geçim sağlamak ve av etini tüketmek için yapılması gerektiğine inanıyoruz.

Kontrollü av, özellikle yaban domuzu olmak üzere hayvan popülasyonunu dengede tutar, bu denge vahşi hayvanların zararlı olarak görülmesini ortadan kaldırır. Her yaban hayvanının doğamızda üstlendiği bir misyon vardır.

Yaban domuzunu kendi yerleşkesine geri göndererek zararlı sınıfından çıkarmak için başladığımız bu mücadele hayatımız bizleri aynı zamanda bu hayvanın etini tüketen kesimler için de saf ve güvenilir bir kaynak oluşturabileceğimize inandırdı.

Yaban hayvanlarının aşırı çoğalmasının doğaya ve özellikle çiftçiye verdiği zararı en aza indirmek adına dünyanın bir çok ülkesinde devlet kontrollü mücadele avları yapılıyor. Yapılan avlar ciddi prosedürler uygulanarak toplanıyor, işleniyor ve insan tüketimine hazırlanıyor.

Ülkemiz AB mevzuatlarını uygulamaya çaba sarf eden samimi bir tutuma sahiptir. Dolayısıyla şimdiye kadar ülkemizde yaban domuzunun avlanıp, toplanıp, işlenmesi hususundaki mevzuat gerekliliklerini uygulayabilen deneyimli, kararlı ve disiplinli bir kişi yada kurum çıkmadığından böyle bir izne sahip bir kuruluş oluşamamıştır.

Şahsım ve benim gibi güvenli gıda üretim sektöründe yıllarca faaliyet göstermiş değerli dostlarımla ve profesyonel av ekibimle yaban domuzu etini de son derece yüksek HACCP kalite standartlarında avlayıp, toplayıp, işlemeye yeterlilik belgesine sahip olmak en büyük gururumuzdur.  

Yıllardır, kaçak ve nispeten sağlıksız av etleri kontrolsüz olarak sofralara ulaştı. Şimdiden itibaren saf ve güvenli av eti tüketmek isteyen herkes için mükemmel lezzetlerden oluşan bir menü hazırladık.

Gerek şarküteri gerekse işlenmemiş yaban domuzu eti saf ve en iyi besindir. Yaban hayvanları arasında tadı en iyi olandır, vücudunuzun iyi hissetmesini sağlar.

Tanıtım videomuzu lütfen izleyin!!!